Acil Çağrı Merkezi Tıklayın

Kanalizasyon Açma ve Temizleme

Kanalizasyon Açma

Ankara ve çevre il, ilçelerde ve mahallelerde en ekonomik fiyatlarla Kanalizasyon Açma hizmeti veriyoruz. Şimdi hemen sorunlarınızın çözümü için bizi 05343483231 numaralı telefonumuzdan arayabilir veya aşağıdaki canlı destek & whatsapp butonlarından iletişime geçebilirsiniz.

Kanalizasyon tıkanıklığı yaşanan bölge için firmamız görüntüleme cihazları ile tıkanan bölgenin kontrolü sağlayarak olası tıkanıklığa sebep olan nesneleri görüntüler ve tıkanan nesnelerin kütlesine göre gider açma cihazı kullanarak tıkanıklığı açmaktadır. Ayrıca atık yağları da lavabodan dökmemiz halinde o da lavabo tıkanıklığına sebep olacaktır. Lavabo giderlerindeki çökme ve hasarlar da lavabo tıkanıklığına sebep olmaktadır. Bina inşaat halindeyken giderlerine dökülen harç ve betonlar da tıkanıklığa sebep olmaktadır. Başka bir sebep  ise yapıların eski olmasından dolayı giderlerde oluşan tortu ve kireçlenmedir. Lavabo tıkanıklığının bir çok nedeni olabilir. Yemek atıkları bunlardan birisidir. Ayrıca atık yağları da lavabodan dökmemiz halinde o da lavabo tıkanıklığına sebep olacaktır. Lavabo giderlerindeki çökme ve hasarlar da lavabo tıkanıklığına sebep olmaktadır. Başka bir sebep işe ise yapıların eski olmasından dolayı giderlerde oluşan tortu ve kireçlenmelerdir. Ayrıca uzun süre kullanıma bağlı giderlerde kalıntıların birikmesidirKanalizasyon tıkanıklığı açan firmamız asla borulara, tesisata zarar vermez. Tıkalı olan her türlü gideri açan ekipmanımız ile hizmetinizdeyiz.

Kanalizasyonlar Neden Tıkanır ?

    Bina da kullanılan tuvaletlere erimeyen cisimlerin atılması kanalizasyonları tıkar

    Lavabolara dökülen yağlı yemek artıkları pis su giderlerini borularını ve kanalizasyonu tıkar

    Sanayi olan bölgelerde, pis su giderlerine atılan kumaş bez parçaları, poşet ve hacimli kimyasal atıklar kanalizasyonu tıkamaktadır.

Yiğit Kanalizasyon Kanalizasyonu Nasıl Açar ?

Tıkanıklık açma cihazlarımız asla tıkanan borulara zarar vermemektedir. Kanalizasyon tıkanıklığını açtığımız gibi tuvalet, lavabo, pimaş borularında meydana gelmiş beton harç gibi kalıtsal bir tıkanıklık söz konusu olduğun dada görüntülü cihazlarımız sayesinde tıkalı olan bölgenin dilerseniz sizlere kamera kaydı yaparak da sunabiliriz.

Boru Tıkanıklığı Açma

Boru tıkanıklığı açma gibi işlemler de tıkalı olan bölgenin doğru bir şekilde tespitinin yapılmadan onarıma başlanması boşa uygulanan işlemler topluluğu ile uğraşmanıza neden olacaktır. Gider borularının birbirine bağlantılı olması bazen tıkanan mutfak lavabosu giderinden daha farklı bölgede meydana gelen sorunlar da etkili çözüm için doğru bir tespit şart olmaktadır. Bu noktada eski yöntemler ile yapılan sürekli hatalardan biri tahmine dayalı yada bir takım varsayımlardan yola çıkarak tespit etmeye çalışırken evin de birçok noktasına verilen zararlar ile sorunun bir kat daha zorlaşmasını sağlamaktı. Fakat boru tıkanıklığı açma konusunda meydana gelen gelişim ile çok daha sağlıklı bir yöntem ile tıkalı bölgelerin tespiti yapılmaktadır.

Bu işlemlerin yapılmasını sağlayan cihazların yurt dışından özel olarak üretilen cihazlar ile uygulanması için ithal ettiğimiz robotlar ile tıkanmanın eskisi gibi zahmetli olan bütün çözümlerinin de önüne geçmiş olacaksınız. Aslında son derece modern olan bu yöntem boru tıkanıklığı açma işlemi için öncelikle borulardan içeri gönderdiğimiz kameralı cihazlar ile kısa süre içerisinde sağlamış olduğumuz noktasal tespitler sayesinde hangi noktanın tıkanmaya neden olduğu belirlenerek yerinde çözümler uygulanmaktadır. Tıkanıklığının meydana geldiği bölgede yada etrafında ki hiçbir noktaya zarar verilmeden uygulanan bu işlemlerin tıkanıklık açıcı özelliğine sahip robotlar ile kaliteli bir şekilde giderilmesi ile başlayan boru tıkanıklığı açma işlemi en kalıcı sonuçların uygulanması ile son bulmaktadır. Tamamen hasarsız bir onarım sunan bu cihazların aslında çok fazla tercih edilmesinde en etkili faktör olmaktadır. Siz de boru tıkanıklığı açma hizmetimizden mutlaka yararlanmalısınız.

Boru tıkanıklığı açma gibi durumların meydana getirdiği en büyük sıkıntılar oluşan tıkalı bölgelerin tespit edilememesi olmaktadır. Bunun için saatlerce kırılan duvarlar ve birçok noktanın zarar görmesi ile binlerce lirayı bulan onarım bedellerinin hepsine bir son verilerek her açıdan sağlıklı işlemlerin yapılması da çok daha kolay olmaktadır. Meydana gelen bu problemlerinizin en doğru şekillerde giderilmesini sağlayan bilgisayarlı otomatik robotlar sayesinde hiçbir hata payına yer vermeden tamamen sağlıklı bir şekilde sorunların giderilmesi sağlanmaktadır. Uygulanan bu yöntem ile tıkalı olan bölgelerin kalıcı bir şekilde belirlenmesi hem giderilme aşamasında birçok kolaylık sağlayacaktır hem de boru tıkanıklığı açma konusunda pişman olmayacağınız işlemlerin mutluluğuna varmış olacaksınız.

Boru tıkanıklığı giderlere yabancı cisim atılması, kireçlenme olması gibi durumlarda meydana gelebilen tıkanıklıktır. Boru tıkanıklığı hafife alınması gereken bir sorun değildir. Aksine erken müdahale edilmediğinde kötü sonuçlar doğurur. Pimaş ve boru tıkanıklığı zamanla boruda aşınmaya ve pis suyun duvarlardan sızıntı yapmasına sebep olur. Bunun yanında kötü kokular da meydana gelir. Evimizin içinde kötü kokuların oluşması şüphesiz oldukça can sıkıcıdır. Boru tıkanıklığı açma işlemi için eski yöntemler vardır. Fakat bu yöntemler geniş zamanlı çareler olmayabilir. Bu sebeple boru tıkanıklığı açma işlemi için uzman tesisat firmalarından yardım istemeniz önerilmektedir.

Tuvalet tıkanıklığı açma sırasın da yaşanılan tüm sıkıntı ve gerginlikler bir anda tüm pisliği dışarı da bulmamızdan kaynaklıdır. Tuvalet tıkanmaları diğer tıkanmalara oranla geldiğini meydana getire bir özellikle taşır. Gidere yaklaşmaya başladığı anda etrafı saran kötü bir koku tıkanıklığın en büyük habercisidir. Kimi zaman banyo yer süzgeçlerinden de çıkan bu kokular dikkate alınması gerekir. Tuvalet tıkanıklığı açma sırasında merak etiğiniz konu tıkanmanın neyden oluştuğunu anlayabilmektir. Tuvaletlerin diğer giderlerinden daha büyük bir gidere sahip olması nedeniyle atılan maddelerin bazen ucunu kaçırabiliyoruz. Elimize her geçen şeyi tuvaletlerden atmamak lazım. Düşürülen bir takım eşyalar, atılan artık maddeler giderden geçse bile borunun içerisin de kalarak tıkanmaya sebebiyet verebilir. Bu durum da iyi bir tuvalet tıkanıklığı açma işlemine ihtiyaç duyarız ki sizin yerinize bunu düşünerek en iyi yöntemle tıkanıklığını gideren Yiğit tesisat artık size çok yakın.

Tıkanıklığı giderirken bu zamana kadar yapılan yüzeysel temizliklerin hiçbirinin etkili olmadığını hatta içten içe hattınızı mahvettiğini daha iyi göreceksiniz. Sürekli belli bir ağırlığı çekmez zorunda kalan giderler zamanla bunu taşıyamaz hale gelerek kırılır ve onarımı imkansız problemlere doğru gider. Böylesi durumlar da hattın sorunlu olan kısmına ulaşarak değiştirmek ne kadar robotlar ile yapılsa da mutlaka kırılması gerekir. Böylesi durumlara sebebiyet vermemek için tuvalet tıkanıklığı açma işlemlerin de her zaman uzmanından destek almalıyız. Yapılan işlemi an be an görmenizi sağlayacak olan ustalarımızın içeride tıkanıklığı açarken dış yüzeyin tek bir noktasına dahi zarar vermemesi tıkanıklık açma işlemlerin de başarımızı gösteren önemli bir ayrıntıdır. Tıkanıklık sorunları ile uğraşmaktan sıkıldıysanız kesin çözümler için tercih Ankara Tesisat Kanalizasyon olmalı.

Tuvalet tıkanıklığı açma sırasında gördüğümüz manzaralar mide bulandırıcı olabilir. Yüzeye çıkan lağım pisliklerinin tuvaletten taşarak banyonuzu mahvetmesi olmayacak bir durum değildir. Oldukça eski binalar da bu yönde gelen şikayetler üzerine gittiğimiz de banyosuna taşmış pis suları temizlemeye çalışan birçok ev sahibiyle karşılaşıyoruz. Kimse böyle bir durumu yaşamak istemez fakat bazen atılan maddelerden bazen de boruların eskimesinden dolayı artık yenilenme ihtiyacı bu problemleri bir anda karşımıza çıkarıyor. Böyle bir tıkanma da meydana gelen tıkanmanın zorluk derecesini anlamak dökülen bir miktar su ile mümkün olmuyor. Bilindiği gibi tuvalet giderleri oldukça fazla pisliğin geçtiği noktalardır. Bunları içerisinde bulaşık teli, yer bezi gibi katı atıkların da yanlışlıkla atıldığı bölgeler de tuvalet tıkanıklığı açma işlemi için yüzeysel bir tıkanma durumu ortaya çıkabilir.

Dökülen su da bizim bu ayrımı yapmamızı sağlar. Bir miktar dökülen su gitmiyorsa yada yer süzgeçlerinden taşmaya başlıyorsa tuvalet giderlerinin pimaşa bağlanan noktası tıkanmış demektir ki bazılarımız bu durumda elle müdahale etse de tam bir temizlik için tuvalet tıkanıklığı açma robotlarının uçlarından bağlanan tellerin gider içerisinde çalıştırılması ile tüm tıkanan maddeler temizlenir. Bu işlemler ile ulaşılabilen alan içerisinde tıkanıklık açma yapmıyoruz. Kanala kadar ulaşma uzunluğu olan bu teller ile tıkanıklık anında müdahale edilip ortadan kaldırılıyor. Tuvalet tıkanıklığı açma işlemi ile etrafa yayılan pis suların taşmasına daha fazla olanak vermeden kırılmadan onarılan giderler için bundan sonra tuvalet kullanımının keyfini çıkarmak size kalıyor. Yaptığımız onarım da 1 sene içerisinde tekrarlayan tıkanmalar için hiçbir ücret talep etmeyen Yiğit Tesisat tıkanıklık konusunda yeni bir döneme daha imzasını atmış oldu.

Banyoların yapım aşamasında zemine fayans döşenirken eğim verilmesi gereklidir. Bu eğim banyo zeminindeki suların giderden kendiliğinden akmasını sağlayacaktır. Banyo gibi kişisel bakımın yapıldığı yerler, gider tıkanıklıklarının en çok görüldüğü alanlardır. Ancak evde uygulanan yöntemler bazen gideri açmak için yeterli olmayabilir.