Ankara Tuvalet Tıkanıklığı Açma Ekibi

Tuvalet açan ustalar mı aradınız ? Firmamız tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları bakımından en uygun hizmet sağlamaktadır üstelik bölge ayırt etmeksizin fix fiyatlarla tıkanıklık açma işlemleri yaptırmaya ne dersiniz.,

 

 

Tuvalet açan ustalar da özel kamera sistemleri ve kanal açma robotları kullanırlar yani teknoloji tesisat alanında da gün ışığına çıktı diyebilir. Her sektörde olduğu gibi tesisat sektörüde bu teknlojiden kalan payı nimetlendirmektedir. Tuvalet tıkanıklığı açma robotları hayatı kolaylaştırmak adına ve onarım maliyetlerini ortadan kaldırmak adına geliştirildi. Çünkü tuvalet açma için giderler es kısımlarına kadar kırılırdı şimdi ise kırılmadan yaylı robot tıkanıklık oluşumunu yok etmektedir. Ne ev kirlendi derdi nede kırıldı döküldü bir sürü masraf çıktı derdi yok oldu. Tuvalet açan ustalar işte bu teknolojiyi kullanan ustalardır.

 Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Ankara Hizmet bölgelerimiz ; Keçiören, Yenimahalle, Altındağ, Çankaya, Mamak, Etimesgut, Sincan, Pursaklar, Gölbaşı ilçelerinde hizmetimiz vardır üstelik sabit fiyat garantisi ile servis veriyoruz.

 

Tuvalet tıkanıklığı açma tesisat firmaları özel robot makineler kullanarak tıkanıklığı kısa sürede açıyoruz. Tuvalet tıkanıklığı açma fiyatlarımız uygun fiyatlarla başlamaktadır bulunan kat ve tıkanıklığın derecesi fiyatı etkileyen önemli faktörlerdir.

 

Ev ya da işyerlerinde bulunan tuvaletlerin tıkanması günlük yaşamı olumsuz etkilemektedir. Bundan dolayı bu sorunun kısa sürede çözülmesi hem tesisatın daha fazla zarar görmemesi hem de yaşam kalitesinin eski seviyesine gelmesi açısından son derece önemlidir. Tuvalet tıkanıklığı açma konusunda farklı yöntemler bulunmaktadır. Tıkanıklık durumuna göre bu yöntemler uygulanmaktadır. Tuvalet tıkanıklığının basit olması durumunda bunu evdeki yöntemlerle rahatlıkla giderebilmek mümkündür. Fakat tıkanıklığın çok fazla olması durumunda ise mutlaka bir uzmandan yardım alınması gerekmektedir. Evde uygulanabilen yöntemlerde de kişilerin son derece dikkatli olması ve gerekli önlemleri alması önemlidir. Her ne kadar evde uygulanan yöntemler de olsa güvenliğin ön planda tutulması gerekmektedir.

 

Tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri arasında en fazla bilinen ve evde uygulanan yöntemlerden birisi marketlerden alınan tuvalet açıcı kimyasalların kullanılmasıdır. Bu ürünlerin nasıl kullanılacağı üzerindeki talimatlarda yer almaktadır. Evde rahatlıkla uygulanan bu yöntem ile kolay tıkanıklar rahatça açılabilmektedir. Fakat bu ürünleri art arda kullanmamak gerekmektedir. Nihayetinde kimyasal madde olan bu ürün, plastik borulara zarar verebilmektedir. Tıkanıktan kurtulmak isterken çok daha büyük bir sorunla karşı karşıya kalınabilmektedir. Bundan dolayı da bir iki defa denedikten sonra tuvalet tıkanıklığının giderilmemesi durumunda başka yöntem ya da tesisatçı çağırmak gerekmektedir. Nalburlardan alınan kıvrımlı teller kullanılarak da tıkanıklar giderilebilmektedir. Fakat bunlar genellikle daha basit tıkanıklar olup zor tıkanıklar için mutlaka yardım alınması gerekmektedir.

 

Tuvaletlerin tıkanmasının sebeplerinin büyük kısmı insan kaynaklıdır. Sifonu yeterince kullanmama ya da su erimeyen katı cisimlerin tuvalete atılması tıkanıkların başlıca sebepleri arasında gösterilmektedir. Tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri uygulanırken öncelikle tıkanıklığın sebebinin öğrenilmesi gerekmektedir. Bunun içinde tesisatçılar tuvaletin tıkalı bölümüne kamera ile ulaşarak görüntü almaktadır. Alınan görüntü sayesinde sorunun nedeni tam olarak anlaşılmakta ve bu da çözüm için kullanılacak yöntemin belirlenmesinde kullanılmaktadır. Katı cisimler sonucu tıkanan tuvaletleri açmak için öncelikle katı cismin parçalanması işlemi yapılmaktadır. Bu da farklı aletlerle kolay bir şekilde sağlanabilmekte olup daha sonra ise tuvalete basınç su verilerek bütün parçaların temizlenmesi sağlanmaktadır. Böylece de tıkanıklık giderilmiş olmaktadır.

 

Tuvalet tıkanıklığı nasıl giderilir sorusunun cevabı bu makkalenin devamında yer almaktadır. Hem bireysel hemde profesyonel anlamda tuvalet açma yollarını sizelere anlatacağız.

 

İlk Müdahale Nasıl Olmalı ?

İlk önce profesyonel anlamda tuvalet tıkanıklığı nasıl giderilir sizlere anlatacağız firmamız tarafından yurt dşından ithal rothenberger R 600 kanal açma robotlu ile ve gider içi görüntüleme sistemleri ile tıkanıklığı gidermekteyiz. Kamera sistemleri sayesinde tıkanıklık nasıl oluşmuş, neden oluşmuş ve hangi metrede meydana gelmiş görebiliyoruz. Bu ön teşhis bizim işimizi çok kolaylaştırıyor olası tesisat hatalarınıda kamera sistemlerisayesinde görüntüleme yapmış oluyoruz. Ön teşhisten sonra tuvalet açma robotu giderin tıkalı olduğu kısıma kadar salınarak ve tıkanıklığa uygun bir parçalıyıcı uç seçerek tuvalet tıkanıklığı gideriyoruz.

 

Bireysel yöntemlere tuvalet tıkanıklığı nasıl giderilir? Pek çoğunuzun merak ettiği ve ekstra masraf yapmak istemden sorunları çözmek istediğini biliyoruz. Konu hakkındaön bilgi vermek bizim için ve sağlığınız için önemlidir. Tuvalet tıkanıklığı demek ilk önce mikrop demektedir bunu bilmeli ve müdahale etmeden önce gereken önlemler alınmalı. Tuvalet tıkanıklığına müdahale etmeden önce eldiven mutlaka yanınızda bulunmalı varsa burun kapatıcı kullanılırsa iyi olur. Neler yapmamanızı önceden yazalım ki sonunda bu yazımızı görmeden müdahalelerin önüne geçmiş olalım. Kesinlikle sopa ve kimyasal kullanarak tıkanıklığı itekleme girişiminde bulunmayın. Sopa tesisata zarar verir pimaşı kırabilir, kimyasallar ise pimaş geçiş conta kısımlarını eriterek su kaçağı oluşumuna neden olabilir. Peki tuvalet tıkanıklığını gidermek için ne yapmak gerekir ? 3 metrelik bahçe sulama hortumu bulun ve suyu tazikli bir yere bahlayın boruyu tuvalet deliğinin içine sokun sonrasında suyu sonuna kadar açın. Eğer tıkanıklık açılmıyorsa evde pompa varsapompa kullanın yok ise daha fazla müdahale etmeden bizi arayabilirsiniz. Tuvalet tıkanıklığı açma en uygun fiyatlardan başlıyor risk almaya değer mi ? Ankara genelinde bulunan şubelerimiz ile tuvalet tıkanıklığına anında müdahale ediyoruz.